O nás

parallax background

Ručne vyrábané drevené perá, ktoré dostali do daru osobnosti ako Dalajláma, Britská královna, Tim Cook a sú denne používané prezidentmi, ministrami či obyčajnými ľuďmi tvoriacimi veľkú rodinu Woodsign

Dominik Smrek, MBA
perá tvorím s vášňou pre prírodu


Asi vás pri prezeraní webu Woodsign napadla otázka, kto za týmito perami stojí. Moje meno je Dominik Smrek, pochádzam z Popradu a svoj atelier a showroom mám v Prahe. Som vášnivý cestovateľ, autor motivačnej knihy a absolútny milovník jazzu, kníh či divadla. S drevom sa hrám od malička..

Obzerajúc sa do minulosti, vôbec by som nepredpokladal, že sa dostanem k takejto výrobe. Človek si však až časom nájde svoju vášeň. Práca s drevom vyžaduje veľa precíznosti, vzdelávania sa, pokusov a omylov. Trvalo mi tri roky skúšania a vývoja výrobnej technológie, no stále sa mám čo učiť. Keďže sú drevári jedna veľká komunita, spoznal som plno lokálnych výrobcov počas mojich ciest v USA, Číne, Rusku, ba dokonca Latinskej Amerike a Nemecku. Stali sa mi nielen priateľmi ale i inšpiráciou pri tvorbe.

Každé pero vyrábam s priam detskou radosťou. Často svoje počiny streamujem na internete alebo prezentujem na výstavách, stretnutiach aj rôznych lokálnych / svetových trhoch. Moje perá nie sú o nič menšími cestovateľmi ako ja. Dostali sa už do celého sveta. Píšu nimi politici, právnici, lekári ale i bežní ľudia. Pero ako dar nepokazí žiadnu príležitosť. Svojim zákazníkom sa snažím naplno vyhovieť, preto som otvorený individuálnym požiadavkám či nápadom.